Dodano 11 kwietnia, 2012 przez w Informacje

Publiczne Przedszkole im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich organizacyjnie jest przygotowane do przyjęcia 150 dzieci w wieku przedszkolnym.

• Przedszkole funkcjonuje w godzinach od 6:30 do 16:30
    • Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się od godz. 8:00 do 13:00 i jest bezpłatna.
    • Każda rozpoczęta godzina ponad 5-godzinny czas realizacji podstawy programowej jest płatna zgodnie z Uchwałą Rady Gminy Godziesze w wysokości 1 zł.
    • W przedszkolu dziecko może otrzymać 3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Łączny koszt wyżywienia to 4,50 zł. Można także skorzystać z poszczególnych posiłków:
    • śniadanie 1 zł.
    • obiad 2,50 zł.
    • podwieczorek 1 zł.
    • Istnieje także możliwość rezygnacji z posiłków jeżeli dziecko korzysta z zajęć w ramach podstawy programowej.
    • Do przedszkola przyjmujemy dzieci, które ukończyły 3 lata i samodzielnie korzystają z toalety. W wyjątkowych przypadkach przyjmujemy dzieci, które ukończyły 2,5 roku. Szczegółowe zasady rekrutacji zamieszczone zostały w statucie.
    • Prawo do dowozów mają dzieci realizujące obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne (5 i 6 latki), których droga do przedszkola przekracza 3 km.
    • Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich, dyrektor przyjmuje w budynku Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej przy ulicy Kordeckiego 8.