• Warzywna choinka

    Dodano 29 listopada, 2013 przez w Archiwum

    „Warzywna choinka” – dbamy o zdrowie

    Dnia 28 listopada 2013 roku dzieci 5,6 – letnie z grupy ” Skrzaty” wraz z wychowawczynią Danutą Cuper wykonały warzywną choinkę. Najpierw wychowawczyni przeprowadziła rozmowę z dziećmi na temat: „Jakie produkty służą zdrowiu, a jakie mu nie służą?”. Zdrowe produkty to: warzywa, owoce, mięso, nabiał, kompoty. Nie służą zdrowiu: słodycze, chipsy, napoje gazowane. Potem dzieci wykonywały choinkę z brokułów. Na brokułową choinkę dzieci nałożyły łańcuch z warzyw, który wcześniej zrobiły z zielonego groszku, marchewki, czerwonej i żółtej papryki. Na koniec zajęć dzieci zjadły pyszną choinkę z warzyw.

    „Skrzaty” wiedzą, że dbanie o zdrowie to nie tylko zdrowe odżywianie się ale także ruch i przebywanie na świeżym powietrzu. ” Skrzaty” chodzą na spacery do lasu, zwiedzają okolicę w pobliżu przedszkola, uczestniczą w zabawach ruchowych i ćwiczeniach gimnastycznych wykorzystując w ćwiczeniach różne przybory min. chustę animacyjną.

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji