• Ślubowanie Maluchów

  Dodano 21 listopada, 2014 przez w Archiwum


  Dnia 21 listopada 2014 roku odbyło się w grupie „Skrzaty” ślubowanie dzieci 3,4 – letnich. Była to pierwsza bardzo ważna uroczystość w tej grupie, ponieważ w tym dniu wszystkie dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.

  Wychowawczyni Danuta Cuper udekorowała salę i ozdobiła ubrania dzieci czerwonymi kokardami z ilustracją „skrzata”,
  a rodzice ubrali dzieci w czerwone czapeczki.

  Przed aktem ślubowania (pasowania na przedszkolaka) dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne
  i taneczne tj. mówiły wiersze i rymowanki, śpiewały piosenki, tańczyły przy piosenkach i ilustrowały jej treść ruchem. Dzieci wykonały zadania ruchowe i  polecenia wychowawczyni oraz złożyły następujące przyrzeczenie:

  My „ Skrzaty” – przyrzekamy:

  - co dzień rano buzie mieć zawsze roześmianą,
  - nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać,
  - zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować,
  - choć jesteśmy jeszcze mali zgodnie się bawić w sali,
  - buty samemu zakładać i przy jedzeniu nie gadać.

  Następnie pani  v- ce dyrektor Violetta Smoczyńska dokonała pasowania  wszystkich dzieci na przedszkolaka dotykając ich ramienia drewnianym ołówkiem. Wychowawczyni rozdała pamiątkowe dyplomy, a rodzice p. Kulawinek i p. Ziętek upominki. Później odbył się słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice (kawa, herbata, soki, ciasto i ciasteczka).

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji