• Ślubowanie Maluchów

Dodano 21 listopada, 2014 przez w Archiwum

Dnia 21 listopada 2014 roku odbyło się w grupie „Skrzaty” ślubowanie dzieci 3,4 – letnich. Była to pierwsza bardzo ważna uroczystość w tej grupie, ponieważ w tym dniu wszystkie dzieci stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.

Wychowawczyni Danuta Cuper udekorowała salę i ozdobiła ubrania dzieci czerwonymi kokardami z ilustracją „skrzata”,
    a rodzice ubrali dzieci w czerwone czapeczki.

Przed aktem ślubowania (pasowania na przedszkolaka) dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne
    i taneczne tj. mówiły wiersze i rymowanki, śpiewały piosenki, tańczyły przy piosenkach i ilustrowały jej treść ruchem. Dzieci wykonały zadania ruchowe i  polecenia wychowawczyni oraz złożyły następujące przyrzeczenie:

My „ Skrzaty” – przyrzekamy:

- co dzień rano buzie mieć zawsze roześmianą,
    - nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać,
    - zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować,
    - choć jesteśmy jeszcze mali zgodnie się bawić w sali,
    - buty samemu zakładać i przy jedzeniu nie gadać.