• Gminny Konkurs Recytatorski i Gminny Konkurs Plastyczny „Zima w wierszach”

Dodano 16 marca, 2017 przez w Grupa Biedronki, Grupa Jagódki, Grupa Krasnale, Grupa Motylki, Grupa Skrzaty, Grupa Słoneczka, Grupa Żabki, Grupa Zajączki

3 marca w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Zima w wierszach”.

Uczestnikami konkursu były dzieci reprezentujące następujące  przedszkola:

- Oddział przedszkolny w Starej Kakawie
    - Publiczne Przedszkole w Woli Droszewskiej
    - Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Przybyłych gości: dzieci, nauczycieli oraz rodziców powitała  v-ce dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich  p. Violetta Smoczyńska.

Wszystkie przedszkolaki przepięknie recytowały wiersze o tematyce zimowej. Jury w składzie: p. Teresa Walęcka- sekretarz Gminy Godziesze Wielkie, p. Anna Zimna – kierownik Biblioteki Publicznej w Godzieszach Wielkich oraz  p. Mariola Bińczyk- nauczyciel bibliotekarz z Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich dokonało oceny według następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami w kategorii dzieci 3 i 4 letnich zostali:

I miejsce Antonii Stysiak- Przedszkole w Godzieszach Wielkich
    II miejsce Amelia Andrzejewska- Przedszkole w Godzieszach Wielkich
    III miejsce Hanna Spychała- Przedszkole w Starej Kakawie

W kategorii dzieci 5 i 6 letnich:

I miejsce Julia Biernat- Przedszkole w Godzieszach Wielkich
    II miejsce Zuzanna Muhammad- Przedszkole w Godzieszach Wielkich
    III miejsce Karolina Kostera- Przedszkole w Woli Droszewskiej

W przerwie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Organizatorami konkursu były p. Anna Burczyńska i p. Arleta Henrysiak.

Po zmaganiach recytatorskich nagrodzono uczestników Gminnego Konkursu Plastycznego „Zima w wierszach”. Komisja w składzie: p. Teresa Walęcka- sekretarz Gminy Godziesze Wielkie, p. Anna Zimna – kierownik Biblioteki Publicznej w Godzieszach Wielkich oraz  p. Eliza Pastusiak nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z Zespołu Szkół nr 1 w Godzieszach Wielkich dokonało oceny według następujących kryteriów: samodzielność wykonania pracy, zgodność pracy z tematem, wkład pracy i ogólne wrażenie artystyczne. Organizatorami konkursu były p. Ewa Grzesiak oraz p. Marta Erber.

Laureatami w kategorii dzieci 3 i 4 letnich zostali:

I miejsce Zofia Noculak – Przedszkole w Godzieszach Wielkich
    II miejsce Adrian Molka – Przedszkole w Starej Kakawie
    III miejsce Faustyna Kupaj – Przedszkole w Woli Droszewskiej

W kategorii dzieci 5 i 6 letnich:

I miejsce Wojciech Dzikowski – Przedszkole w Starej Kakawie
    II miejsce Julia Salamon – Przedszkole w Godzieszach Wielkich