• II Gminny Turniej „Wiedzy o zdrowiu przedszkolaków”

Dodano 7 kwietnia, 2017 przez w Grupa Biedronki, Grupa Zajączki

7 kwietnia w ramach obchodzonego w naszym przedszkolu tygodnia zdrowia p. Marta Erber oraz p. Ewa Grzesiak zorganizowały już po raz drugi Gminny Turniej "Wiedzy o zdrowiu przedszkolaków".
    W tym roku koknurowały ze sobą drużyny reprezentujące następujące  przedszkola:
    - Oddział przedszkolny w Starej Kakawie
    - Publiczne Przedszkole w Woli Droszewskiej
    - Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Każda drużyna składała się z trojga dzieci w wieku 5-6 lat. Nasze przedszkole reprezentowali: Łucja Stysiak z grupy "Zajączki", Wiktoria Jaźwiec z grupy "Zajączki" oraz Szymon Otrębski z grupy "Biedronki". Na uczestników podobnie jak w ubiegłym roku czekały różne konkurencje: zagadki, przysłowia, tzw. "pytania otwarte", rozpoznawanie przyborów za pomocą dotyku itp. Wszystkie dzieci wykazały się ogromną wiedzą, refleksem, cierpliwością i dojrzałością – turniej miał niezwykle profesjonalny charakter.

Jury w składzie: p. Elżbieta Wojtyła (kierownik sekcji Profilaktyka i promocja zdrowia w PSS-E w Kaliszu) oraz p. Ilona Sitow (pielęgniarka i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) oraz p. Karolina Skowrońska (pielęgniarka) miało wiele pracy i wykazało się dużą czujnością podczas przydzielania punktów uczestnikom. Nad sprawną pracą komisji czuwała p. V-ce dyrektor – Violetta Smoczyńska.

Turniej zakończył się dogrywką między drużyną z przedszkola w Godzieszach, a drużyną z Woli Droszewskiej.
    Ostateczne wyniki prezentowały się następująco:
    I miejsce -
    Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich
    II miejsce - Publiczne Przedszkole w Woli Droszewskiej
    III miejsce - Oddział przedszkolny w Starej Kakawie

Wszystkim uczestnikom i opiekunom serdecznie gratulujemy!