• „Słoneczka” w Finale XVIII Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków

Dodano 25 maja, 2018 przez w Grupa Słoneczka

Bardzo miło jest nam poinformować, iż dzieci z grupy „Słoneczka” wzięły udział w XVIII Kaliskich Spotkaniach Teatralnych Przedszkolaków. Po przeprowadzonych przez Jury konkursu eliminacjach, które odbyły się 27 kwietnia br. otrzymaliśmy informację, iż nasz zespół przeszedł je pozytywnie i zakwalifikował się do finału. Do udziału w tym niezwykłym i niecodziennym wydarzeniu zgłosiły się przedszkola z trzech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego. W imprezie uczestniczy corocznie około 500 małych aktorów oraz 1500 młodych i dorosłych odbiorców teatralnej sztuki małego dziecka. Finał odbył się dnia 18 maja br.  w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, gdzie dzieci zaprezentowały spektakl pt. "Piotruś Pan i Syrenki" przygotowany  pod kierunkiem Pani Anny Burczyńskiej i Pani Barbary Spychała. „Słoneczka” przepięknie wystąpiły podczas finału, otrzymując wyróżnienie. Komisja konkursowa doceniła również umiejętności aktorskie naszych małych artystów przyznając trzy nagrody indywidualne za wyjątkową osobowość sceniczną w spektaklu. Nagrody otrzymali: Kuba Pejaś za rolę Piotrusia Pana, Amelia Salamon za rolę Dzwoneczka oraz Wojtuś Strzelec za rolę Kapitana Haka.

Serdecznie gratulujemy naszym Małym Aktorom udanego występu