• V edycja Konkursu Piosenki Ludowej “Z Kolbergiem po regionie”

Dodano 30 maja, 2018 przez w Grupa Jagódki, Grupa Żabki

30 maja 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się V edycja Konkursu Piosenki Ludowej “Z Kolbergiem po regionie”. W konkursie tym wzięli udział soliści oraz zespoły. Dzieci z kilku sąsiednich gmin zaprezentowały się w programach artystycznych przygotowanych pod kierunkiem swoich wychowawców. Z naszego przedszkola zaprezentowały się dzieci z grup "Jagódek" i "Żabek". Celem konkursu jest popularyzowanie polskiej pieśni ludowej wśród dzieci, kształcenie wrażliwości muzycznej, uwrażliwianie na piękno polskiego dorobku kulturowego i rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci. Piosenki ludowe wykonane przez solistów i zespoły oceniało jury w składzie:       p. T. Walęcka, p. J. Woszczek i M. Pawlak.
    Ostatecznie przyznano następujące miejsca:

Kat. przedszkole, soliści:

I miejsce – Wiktoria Janiak z Przedszkola w Rajsku

Kat. przedszkole, zespoły:

I miejsce – zespół muzyczny „ Żabki” z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich
    II miejsce – zespół muzyczny „ Jagódki” z Przedszkola im. M. Konopnickiej w Godzieszach Wielkich