• Podsumowanie programu Przyjaciele Zippiego w grupie Słoneczka

Dodano 7 czerwca, 2018 przez w Grupa Słoneczka

Podsumowanie programu  „Przyjaciele Zippiego” w grupie „Słoneczka”

W bieżącym roku szkolnym w grupie „Słoneczka” realizowaliśmy Międzynarodowy Program "Przyjaciele Zippiego".  Program ten rozwijał  u dzieci umiejętności społeczne i asertywność oraz sprawił, że są lepiej przygotowane i zdolne do pomagania innym w ich problemach. Program opowiadał  o grupie przyjaciół, a Zippi to patyczak, ulubieniec jednego z chłopców. Realizacja programu obejmowała cykl 24 spotkań pogrupowanych w 6 części tematycznych:

- Uczucia

- Komunikacja

- Nawiązywanie i zrywanie więzi

- Rozwiązywanie konfliktów

- Przeżywanie zmiany i straty

- Dajemy sobie radę

Każda z części zawierała opowiadanie zilustrowane zabawnymi obrazkami oraz propozycje zadań do pracy z grupą, takich jak: odgrywanie ról i scenek, rysowanie itp.

Program uczył dzieci:

- Jak rozpoznawać własne uczucia i o nich rozmawiać.

- Jak mówić to, co chce się powiedzieć.

- Jak nawiązywać i utrzymywać przyjaźń.

- Jak rozwiązywać konflikty.

- Jak zachowywać się w nowych sytuacjach.

- Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych.

Ostatnie spotkanie dzieci z patyczakiem Zippim odbyło się pod hasłem „Wspólne świętowanie”. Ceremonia przebiegała w radosnym nastroju. Każde dziecko otrzymało dyplom Przyjaciela Zippiego, a wartość programu podkreślały własnoręcznie ozdobione korony na głowach dzieci.

Serdecznie dziękujemy mamie Łukasza p. Monice Szuleta i mamie Fabiana p. Justynie Ziemczak za uszycie maskotek Zippiego, które towarzyszyły nam przez cały rok szkolny w spotkaniach w ramach realizowanego programu.