• Spotkanie z Panią Policjantką

Dodano 21 czerwca, 2018 przez w Grupa Jagódki, Grupa Motylki, Grupa Skrzaty

Dania 21 czerwca grupę Jagódki, Motylki i Skrzaty odwiedziła Pani policjantka. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pani policjantka, w formie praktycznej, przypomniała podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyła jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Poinformowała i zademonstrowała dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki serdecznie podziękowały  za pouczające spotkanie.