• Projekt Mały Miś w świecie wielkiej literatury w grupie Słoneczka

  Dodano 28 września, 2018 przez w Grupa Słoneczka

  Mały Miś w świecie wielkiej literatury

  W bieżącym roku szkolnym „Słoneczka” wraz z Panią Anią i Panią Basią realizują projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019. Projekt składa się z 6 modułów:

  1. Mały Miś – czytające Przedszkolaki.

  Dzieci wraz z nauczycielem wybierają grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie czytelniczą podróż po domach przedszkolaków. Misiowi zostanie nadane imię, a projekt zainauguruje czytanie w naszej grupie przedszkolnej, do której będziemy zapraszać osoby związane z przedszkolem.Wszystkie osoby zapraszane do przedszkola wpiszą się do pamiątkowej kroniki przedszkolaków.

  1. Czytamy w domu: Miś zostanie wyposażony w dzienniczek, w którym rodzice wpiszą tytuł utworu, który został przeczytany, a dzieci wykonają pamiątkowy rysunek (praca w domu).

  2. Mały Miś uczy samodzielności

  3. 100-lecie niepodległości. Pokaż radość przedszkolaku!

  4. Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

  5. Kuferek Kreatywności Małego Misia

  6. Misiowe aktywności sportowe

  Naszą grupową maskotką został Miś uszyty przez babcię naszej koleżanki Blanki, Panią Elżbietę Stsiak. Z pośród wielu propozycji dzieci wybrały dla misia imię Miodek.

  Za nami już pierwsze zajęcia z Miodkiem, podczas których dzieci wdrażały się do samodzielności, wspólnie opracowały Kodeks przedszkolaka, dowiedziały się czym jest dyżur w przedszkolu oraz opracowały Księgę aktywności i zaprojektowały kąciki zainteresowań. A to dopiero początek naszej przygody z Miodkiem. Już wkrótce Miś zawita do domów przedszkolaków i zaprosi ich do kolejnych wspólnych zabaw.

  Dzieci z grupy „Słoneczka” serdecznie dziękują babci Blanki, Pani Elżbiecie Stysiak za uszycie Miodka oraz zapraszają Rodziców, Rodzeństwo oraz wszystkie osoby zainteresowane wspólnym czytaniem z przedszkolakami i Misiem Miodkiem do odwiedzenia nas w przedszkolu.

   

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji