• Gminny Konkurs Recytatorski i Gminny Konkurs Plastyczny „Poeci bawią dzieci-wiersze z humorem”

Dodano 26 października, 2018 przez w Grupa Biedronki, Grupa Krasnale, Grupa Motylki, Grupa Skrzaty, Grupa Słoneczka, Grupa Żabki, Grupa Zajączki

26 października w naszym przedszkolu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Poeci bawią dzieci- wiersze z humorem”. Konkurs zorganizowały p. Anna Burczyńska, p. Arleta Henrysiak oraz p. Barbara Spychała.  Uczestnikami konkursu były dzieci reprezentujące następujące placówki:

Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Oddział Przedszkolny w Starej Kakawie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobnie Siódmym

Gości: rodziców, nauczycieli oraz dzieci przywitała v-ce dyrektor p. Violetta Smoczyńska.

Komisja w składzie: p. Anna Zimna- kierownik Publicznej Biblioteki w Godzieszach Wielkich, p. Mariola Bińczyk- nauczyciel bibliotekarz oraz p. Danuta Cuper- logopeda dokonało oceny wg następujących kryteriów: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Laureatami w kategorii dzieci 3-4 letnich zostali:

I miejsce Mikołaj Kaźmierczak – Oddział Przedszkolny w Starej Kakawie

II miejsce Nina Krzyżaniak – Oddział Przedszkolny w Starej Kakawie

III miejsce Adam Urbaniak – Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

W kategorii dzieci 5-6 letnich:

I miejsce Zofia Kij – Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

II miejsce Gabriela Juszczak – Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

III miejsce Kacper Wojciechowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stobnie Siódmym

W przerwie wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Po zmaganiach recytatorskich nagrodzono uczestników Gminnego konkursu plastycznego „Poeci bawią dzieci- wiersze z humorem”

Komisja w składzie: p. Anna Zimna- kierownik Publicznej Biblioteki w Godzieszach Wielkich, p. Ewelina Biernat- nauczyciel Publicznego Przedszkola w Godzieszach Wielkich oraz p. Barbara Spychała – nauczyciel Publicznego Przedszkola w Godzieszach Wielkich dokonały oceny prac wg następujących kryteriów: samodzielność wykonania pracy, zgodność z tematem, wkład pracy oraz ogólne wrażenie artystyczne. Organizatorami konkursu były: p. Ewa Kornacka oraz p. Marta Mielczarek.

Laureaci w kategorii dzieci 3-4 letnich:

I miejsce Kaja Krzywda- Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

II miejsce Kacper Łuczak – Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

Laureaci w kategorii  dzieci 5-6letnich:

I miejsce Natalia Kulawinek- Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich

II miejsce Jakub Kozupa- Oddział Przedszkolny w Starej Kakawie

III miejsce Julia Biernat – Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich oraz Kacper Klimczak – Odział Przedszkolny w Starej Kakawie

Gratulujemy!