• Zabawa tematyczna. Stragan owocowo-warzywny

Dodano 1 października, 2018 przez w Grupa Wiewiórki

Po realizacji tematu ,,Owoce i warzywa” w grupie ,, Wiewiórek” powstał stragan owocowo- warzywny. Dzieci miały okazję utrwalić nazwy owoców i warzyw. Zabawa tematyczna była też okazją do przeliczania produktów oraz odczytywania ceny zapisanej za pomocą kropek i odliczania pieniędzy. Przed rozpoczęciem zabawy w tym kąciku została ustalona kolejność czynności. Pierwszym zadaniem dzieci  było zorganizowanie zabawy w sklep. Przedszkolaki w czasie zabawy  używały zwrotów grzecznościowych. Zabawy tematyczne dały dzieciom dużo radości.  Wzbogaciły ich umiejętności i doświadczenia.