• Zapachy Świąt

Dodano 13 grudnia, 2018 przez w Grupa Żabki

W ten przedświąteczny czas dzieci z grupy "Żabki" odwiedziła mama Kuby. Pani Beata upiekła dla przedszkolaków pierniki. Zanim rozpoczęła się dekoracja ciastek dzieci poznały produkty z których powstały pierniczki. Rozpoznawały zapachy kojarzące się z Bożym Narodzeniem- przyprawy korzenne takie jak goździki i cynamon. Próbowały również pysznego miodu. Pani Beata opowiedziała dzieciom o kolejnych etapach powstawania ciasta piernikowego. Maluszki w zabawie mieszały, ugniatały, wałkowały i odciskały foremki. Najprzyjemniejszym momentem była dekoracja pierników. Dzieci smarowały cistaka różnymi kolorami posypywały dekoracjami do tego przygotowanymi. Każdy przedszkolak zabrał własnoręcznie udekorowane pierniki do domu, by poczęstować swoich najbliższych. Maluchy nie zapomniały także o poczęstowaniu piernikami pani dyrektor oraz pań pracujących w przedszkolnej kuchni.