• Kuferek kreatywności Małego Misia w grupie Słoneczka

Dodano 20 marca, 2019 przez w Grupa Słoneczka, Mały miś w świecie wielkiej literatury

W ostatnich tygodniach Słoneczka realizowały kolejny moduł Programu Mały Miś w świecie wielkiej literatury pt. Kuferek kreatywności Małego Misia. Była to propozycja zabaw plastycznych i muzycznych.  Niezbędnym elementem w tych działaniach był wykonany przez dzieci kuferek pełen skarbów (koperty z zadaniami oraz różne materiały), które dzieci wykorzystywały podczas zabaw. Pierwsze spotkanie zatytułowane “W galerii obrazów” wdrażało dzieci do podejmowania twórczych działań. Dzieci stworzyły kącik sztuki, z którego chętnie korzystały.

Podczas drugich zajęć dzieci wykonały ciekawą pracę plastyczną z różnych dostępnych materiałów.

Kolejne spotkania zaprosiły dzieci do świata muzyki, podczas których przedszkolaki poznały różne instrumenty, tworzyły przedszkolną fabrykę instrumentów oraz wspólnie muzykowały z wykorzystaniem własnoręcznie wykonanych instrumentów. Dzieci spotkały się również z nauczycielem muzyki p. Izabelą Woszczek, która zaprosiła Słoneczka do świata różnych dźwięków. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak się zapisuje muzykę, rozpoznawały dźwięki pochodzące z różnych instrumentów, grały na instrumentach i śpiewały.

Dziękujemy Pani Izabeli Woszczek za ciekawe zajęcia oraz Rodzicom za dostarczenie materiałów do zabaw plastycznych i muzycznych.