• Słoneczka w Finale XIX Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków

Dodano 25 maja, 2019 przez w Grupa Słoneczka

Miło jest nam poinformować, iż dzieci z grupy „Słoneczka” zakwalifikowały się do Finału XIX Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków, który odbył się 22 maja w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Kaliskie Spotkania Teatralne Przedszkolaków są od lat jedną z najbardziej prestiżowych form działalności artystycznej małych dzieci w województwach wielkopolskim, dolnośląskim i łódzkim.

W imprezie uczestniczyło, jak co roku, ponad 500 małych aktorów i odbiorców teatralnej sztuki małego dziecka. Finał Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków to drugi z trzech etapów, które obejmują:

• eliminacje w przedszkolach i szkołach;
    • finał, który odbywa się w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu;
    • Galę Festiwalową w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego.

Podczas Finału  Słoneczka zaprezentowały spektakl „Calineczka” przygotowany pod kierunkiem p. Anny Burczyńskiej i p. Barbary Spychała. Decyzją jury dzieci zajęły IV miejsce, otrzymując dyplom i nagrody, a Zosia Kij jako ropucha, Amelia Salamon jako Calineczka i Lena Bartkowiak jako mysz zostały uznane za wyjątkowe osobowości sceniczne. Słoneczka otrzymały także Nagrodę Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu w postaci vouchera na seans filmowy w kinie oraz piękny puchar.

3 czerwca w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbędzie się uroczysta Gala XIX Kaliskich Spotkań Teatralnych Przedszkolaków do udziału w której zostały nominowane także Słoneczka.

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym, Małym Aktorom i życzymy dalszych sukcesów.

Serdecznie dziękujemy babci Fabiana za uszycie przepięknych kostiumów i rekwizytów do naszego przedstawienia. Dziękujemy także Rodzicom za okazaną pomoc, w szczególności p. Karolinie Salamon za przepiękne zdjęcia i nagrania, zarówno podczas eliminacji jak i finału konkursu oraz p. Przemkowi Karolak za stoliczek i krzesełka, które były wykorzystane w spektaklu.