• Inauguracja projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury w grupie Słoneczka

  Dodano 5 października, 2019 przez w Grupa Słoneczka, Mały miś w świecie wielkiej literatury

   

  W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do międzynarodowego projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Głównym celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa. Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz  kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020. W ramach projektu dzieci będą realizowały następujące moduły:

  1. Czytające przedszkolaki- edycja 2019.
  2. Misiowy wolontariat.
  3. Dzień pluszowego misia.
  4. Mały Miś i prawa dziecka.
  5. Bezpiecznie z Małym Misiem.
  6. Zmisiowany dzień matematyki.
  7. Mali przedsiębiorcy.

  Słoneczka już we wrześniu rozpoczęły przygodę z Małym Misiem.  W naszej sali  zamieszkał Mały Miś, któremu dzieci nadały imię Gucio. Miś, zaopatrzony w dzienniczek podróży rozpoczął wędrówkę po domach przedszkolaków.  Zadaniem każdego dziecka jest przeczytanie wspólnie z rodzicami bajki dla Gucia oraz wykonanie rysunku w dzienniczku podróży. Każdego dnia dzieci losują kolejną  osobę, którą odwiedza Mały Miś, co wzbudza w dzieciach wiele emocji.  Miś odwiedził już Basię, Filipa, Antka, Nadię, Adasia, Jasia i Frania. A to dopiero początek przygody z pluszowym przyjacielem. Przed nami wiele ciekawych wyzwań, w których będzie nam towarzyszył Miś Gucio.

  Serdecznie dziękujemy Pani Angelice Studziańskiej, mamie naszego kolegi Charliego za podarowanie Misia Gucia.

  Zapraszamy Rodziców do wspólnego czytania w przedszkolu.

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji