• Misiowy wolontariat w grupie Słoneczka

Dodano 24 października, 2019 przez w Grupa Słoneczka, Mały miś w świecie wielkiej literatury

W bieżącym roku szkolnym Słoneczka realizują program Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury. Jednym z modułów projektu jest Misiowy wolontariat.  Misiowy wolontariat to moduł, w którym  Mały Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej, pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Misiowy wolontariat pokazuje, że codzienność przedszkolaka to świat zasad, przestrzegania norm, podejmowania decyzji i dokonywania wyborów. Wszystko poprzez dobrą zabawę z pluszowym przyjacielem jako przewodnikiem.

Misiowy wolontariat to różnorodne, aktywne działania na rzecz potrzebujących, które będą prowadzone przez cały rok. Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety współcześnie coraz bardziej zaniedbywaną. Mały Miś poprzez bajki i wierszyki pokaże, że satysfakcja z ofiarowania komuś uśmiechu jest najlepszym podziękowaniem i największą nagrodą za wykonaną pracę.

Podczas pierwszych zajęć Słoneczka poszerzyły wiedzę na temat wartości, jaką jest pomaganie innym na podstawie opowiadania Anety Konefał „Pomocne dłonie” oraz zapoznały się z terminami „wolontariat” i „wolontariusz”. Dzieci wraz z rodzicami włączyły się także w pierwszą akcję charytatywna zorganizowaną w naszym przedszkolu w ramach Misiowego wolontariatu, która jest zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska. Na kolejnych zajęciach wspólnie zastanowimy się, komu możemy jeszcze pomóc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom z naszego przedszkola  i ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.