• Policzanki

Dodano 6 listopada, 2019 przez w Grupa Motylki

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przedszkolaki z grupy Motylki postanowiły utrwalić znajomość symboli narodowych poprzez swoją ulubioną zabawę matematyczną  „Policzanki”.  Dzieci nie opanują nawet najprostszej czynności matematycznej – liczenia, jeżeli nie będą mogły użyć zmysłu dotyku. Dlatego też najlepsze efekty przynosi nauka poprzez manipulowanie przedmiotami. Takie rozwijanie zdolności logiczno – matematycznych jest wesołe i efektywne. Matematyka staje się zabawą. Dzięki pomocom dydaktycznym przygotowanym przez nauczyciela przedszkolaki bez problemu utrwaliły symbole narodowe oraz umiejętnie wyćwiczyły dodawanie w zakresie 10.