• Zabawy kulinarne – pieczenie i ozdabianie pierników. Czytający gość w przedszkolu – mama Igora

Dodano 13 grudnia, 2019 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

Święta Bożego Narodzenia to świetna okazja do upieczenia pierniczków. Dnia 12 grudnia przedszkolaki, pod nadzorem osób dorosłych, miały możliwość wspólnie upiec pierniczki. Dzieci pomagały podczas kolejnych etapów wykonywania pierników: podawały składniki, wałkowały ciasto, wykrawały foremkami i układały na blaszki. Po wykonaniu tych czynności pierniczki  zostały upieczone przez p. Małgosię w przenośnym piekarniku.  Następnego dnia odwiedziła nas Pani Paulina – mama Igora,  która w towarzystwie Misia Teodora przeczytała przedszkolakom opowiadanie pt. „Piernikowa gwiazdka” L. Fabisińskiej. Nasz gość podarował dzieciom produkty do dekorowania pierniczków. Dzieci za pomocą pisaków malowały wzory, po czym ozdabiały je kolorową posypką. Podczas dekorowania wykazały się dużą   pomysłowością i kreatywnością. Udekorowane pierniczki będą poczęstunkiem dla Rodziców podczas spotkania jasełkowego.

Serdecznie dziękujemy mamie  Igora za poświęcony czas.

Tym razem Miś Teodor trafił w objęcia Tymona.