• Kodowanie Na Dywanie

Dodano 23 stycznia, 2020 przez w Grupa Motylki, Grupa Słoneczka, Grupa Żabki

Dzisiejsze zajęcia dzieci z grupy Żabki, Słoneczka i Motylki spędziły wspólnie na zabawach z kodowaniem. Zabawy logiczne odgrywają ważną rolę w edukacji przedszkolnej. Dają możliwość analizowania, działania oraz wyzwalają chęć poszukiwania. Można efektywnie i przyjemnie wspierać rozwój koncentracji, samodzielność i kreatywność u dziecka. Mata pozwala nauczycielowi, tak skonstruować zajęcia dydaktyczne, żeby stroną aktywną było dziecko, które poprzez manipulowanie przedmiotami, nabiera doświadczeń, tak ważnych w procesach poznawczych. Dodatkowo zajęciom towarzyszy spora dawka ruchu i częste zmiany aktywności. Zaproponowane zabawy są zgodne z Podstawą Programową Wychowania Przedszkolnego. Dzieci do działania na macie będą wykorzystywać plastikowe kolorowe kubeczki. Kubeczków tych będzie przybywać w miarę wzrostu umiejętności dzieci i stopnia trudności zajęć.