• Zabawy z kolorowymi kubeczkami

Dodano 21 stycznia, 2020 przez w Grupa Żabki

Przygodę z kodowaniem na dywanie dzieci z grupy Żabki rozpoczęły od zabaw z kubeczkami. Dzieci razem z panią ułożyły wysoką wieżę. Następnie wykorzystując matę do kodowania czterolatki ustawiły kolorowe kubki zgodnie z kodem. Do tej zabawy potrzebne były kolorowe kartki i kubki. Wzorzec wieży ułożony był z kolorowych kwadratów w formie płaskiej. Zadaniem dzieci było stworzenie na jego podstawie odpowiednika przestrzennego z kolorowych kubeczków. Przedszkolaki układali według kodu także na planszach wielkości kartki papieru.