• Bezpieczni z Małym Misiem- wycieczka do PSP w Kaliszu

Dodano 20 lutego, 2020 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

W  ramach VI modułu -  „Bezpieczni z  Małym Misiem”  grupa „Wiewiórek”  wybrała się  do Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 2 w Kaliszu. Celem wyjazdu było poznanie pracy strażaka, wzbogacenie wiedzy na temat bezpieczeństwa w domu  i  w przedszkolu oraz utrwalenie numeru alarmowego do straży  pożarnej. Podczas spotkania dzieci miały okazję obejrzeć  stroje strażaków oraz specjalne kombinezony. Przedszkolakom najbardziej podobały się garaże w których stały duże i mniejsze pojazdy strażackie.  Z zaciekawieniem oglądały samochody z wyposażaniem w sprzęt  strażacki służący do gaszenia pożaru, usuwania środków chemicznych, wypadków drogowych lub innych katastrof. Każdy przedszkolak miał okazję usiąść w wozie strażackim. Podczas prezentacji sprzętu  nasz miś Teodor, wziął udział w ćwiczeniach i pokazie umieszczania i przenoszenia na noszach poszkodowanego.  Dzieci zwiedziły pomieszczenia remizy, a następnie wysłuchały  czytanego  przez mł. ogn.  Pawła  Zmyślonego  opowiadania  pt. „Niezapomniane urodziny Wojtusia”  Justyny Niedbały.  Na podstawie opowiadania  przedszkolacy  rozmawiali na temat zasad bezpieczeństwa  oraz  dowiedziały się w jakich okolicznościach  należy wezwać straż. Na zakończenie spotkania samochód strażacki wyjechał  z garażu na plac gdzie mogliśmy obejrzeć  lanie wody ze samochodu gaśniczego.

Serdecznie dziękujemy Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania  pracy strażaka oraz za wzbogacenie wiedzy na temat   bezpieczeństwa.

Na zakończenie VI moduły dzieci wykonały wspólnie plakat zachęcający do przestrzegania zasad   bezpieczeństwa w gospodarstwie.