• Poznajemy nowy zawód

    Dodano 11 marca, 2020 przez w Grupa Krasnale, Grupa Motylki

    W dniu dzisiejszym grupę Krasnale i Motylki odwiedziła pani Daria Dziwińska w celu zaprezentowania swojego zawodu tj. położnej środowiskowo-rodzinnej. Pani Daria opowiedziała nam o swojej pracy, czyli o licznych i różnorodnych obowiązkach położnej środowiskowo-rodzinnej, takich jak: opieka nad kobietami w okresie ciąży, porodu oraz opieka nad  noworodkiem, jego mamą oraz rodziną, edukacja w zakresie prozdrowotnego stylu życia kobiety, prawidłowego odżywiania w okresie ciąży, pielęgnacji i prawidłowego żywienia noworodka i niemowlęcia, kształtowanie właściwych postaw rodzicielskich. Szczególnie duże zainteresowanie dzieci wzbudził sprzęt, którego używa w codziennej pracy położna. Mogliśmy nie tylko zobaczyć na własne oczy, ale również dotknąć i spróbować użyć stetoskopu, ciśnieniomierza. Pod koniec spotkania był czas na zadawanie pytań, których było bardzo dużo i na które pani Daria cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała. Dziękujemy bardzo pani Darii za to wyjątkowe spotkanie, podczas którego poznaliśmy zawód położnej. Dziękujemy również za poświęcony nam czas i piękne dyplomy oraz liczne upominki.

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji