• Zabawa z figurami i matą do kodowania

Dodano 19 września, 2020 przez w Grupa Jeżyki

Wprowadzanie dzieci w świat matematyki, poznawanie figur geometrycznych w formie zabawy, to doskonały pomysł, aby zachęcić je do nauki i zgłębiania wiedzy. W tym tygodniu doskonaliliśmy umiejętności posługiwania się figurami w zabawie poprzez np.: układanie pajacyka, samochodów itp. , rozróżniania i nazywania poznanych figur geometrycznych. Oprócz zdobywania wiedzy, dzieci uczyły się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby, wzmacniali  między sobą więzi poprzez pracę w grupach. Do zabawy wykorzystaliśmy również matę do kodowania która pomaga ćwiczyć koncentrację i umiejętność skupienia uwagi  a także cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej.

.