• Światowy Dzień Mycia Rąk w grupie Wiewiórek

Dodano 15 października, 2020 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

Dnia 15 października grupa „Wiewiórki” po raz pierwszy uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Mycia Rąk. W tym szczególnym dniu mieliśmy okazję wysłuchać nagrania na tablicy interaktywnej pani pielęgniarki, która w ramach projektu „Mały Miś w Świecie  Wielkiej Literatury” przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Rozmowa bakterii”  K. Wójcik-Bożętka. Przedszkolacy z wielką uwagą słuchały czytanego opowiadania  oraz  miały okazję poznać bezpieczny  sposób komunikowania się na odległość w czasie pandemii. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło również zabaw ruchowych pt. „Mydło i bakterie”, układania w odpowiedniej kolejności historyjki obrazkowej pt. „Wędrówka bakterii”  oraz oglądania doświadczenia rozpuszczania mydła w wodzie. Na zakończenie przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną,  która zawierała zagadki, wierszyki, instrukcję mycia rąk oraz zadania ruchowe. Prezentacja pomogła dzieciom usystematyzować wiedzę i udoskonalić umiejętności mycia rąk.