• „Serce dla Polski”- lekcje patriotyzmu

Dodano 17 listopada, 2020 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

Grupa „Wiewiórki” uczestniczyła w zajęciach poświęconych tematyce odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do pozytywnych postaw  patriotycznych oraz uczenie dzieci poszanowania i miłości do ojczyzny.  Na zajęciach dzieci miały okazję  zapoznać się z legendami Polski, wierszami i opowiadaniami o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki poznały Symbole Polski,  stolicę Polski, wykonały pracę plastyczną pt. „Serce dla Polski”,  ilustrowały taniec  z serduszkami  oraz odśpiewały hymn narodowy. W tym szczególnym tygodniu mieliśmy okazję wysłuchać nagrania Pani Małgorzaty Banaś sekretarza gminy w Godzieszach Wielkich, która w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” przeczytała dzieciom opowiadanie patriotyczne pt. „Historia małego chłopca, który został bohaterem Niepodległej Polski” W. Piaseckiej. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.