• Dzień Głośnego Czytania- inauguracja projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Dodano 29 września, 2021 przez w Czytające przedszkola, Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

Dnia 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem wysłuchały tekstu Pani Doroty Kluski pt. „Wędrówka małego kasztanka”, który przeczytała p. Małgosia.

Grupa „Wiewiórki” po raz kolejny raz przystąpiła do międzynarodowego projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa.  Już we wrześniu rozpoczęliśmy przygodę z misiem. Miś Teodor został zaopatrzony w swoje zdjęcie i dzienniczek. Sylwetka misia wędruje od domu do domu przedszkolaków z karteczką dzienniczka „pod pachą”.  Zadaniem dziecka jest zaopiekowanie się misiem, a zadaniem rodzica jest przeczytanie bajki na dobranoc.

Sylwetka Misia Teodora była już u Wojtusia i Olusia.