• Edukacja przez ruch według Doroty Dziamskiej

Dodano 2 stycznia, 2023 przez w Grupa Wiewiórki

Podczas działania uruchamialiśmy zmysły. Dzieci kreśliły proste znaki grafomotoryczne rytmiczne do muzyki: (kropki, kreski ślimaki, fale). Efektem czynności wykonywanych w czasie zajęć jest praca plastyczna. Dzieci stają się sprawcami dzieła, które przyczynia się do poszerzenia wiedzy i umiejętności. Ta metoda pozwala na zaspokojenie potrzeby samorealizacji przez dziecko. Dziecko odczuwa sukces, wpływa to pozytywnie na jego emocje, przez poczucie sukcesu podnosi się motywacja do dalszego działania, dziecko jest aktywne. Istotnym elementem tej metody jest wykorzystanie w edukacji orgiami. Składanie papieru było aktywnością zintegrowaną ( ruchy rąk, przeliczanie, myślenie). Dzieci nauczyły się pracy w grupie, rozwijały swoje umiejętności manualne, rozwijały spostrzegawczość.