• Muzyczna przygoda

Dodano 29 marca, 2023 przez w Grupa Wiewiórki

Dnia 29.03.2023 r. przedszkolaki odwiedziły Orkiestrę Dętą w Chełmcach.  Celem wycieczki było zainteresowanie dzieci muzyką, orkiestrą dętą; wzbogacanie wiedzy muzycznej np. dyrygent, instrumenty, orkiestra dęta itp.; kształtowanie poczucia więzi z najbliższym środowiskiem, z ich „małą ojczyzną” poprzez poznanie historii, kultury, tradycji i zwyczajów. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać oraz obejrzeć instrumenty orkiestry dętej min. trąbkę, saksofon, puzon, klarnet, flet. Mogły również zagrać na instrumentach perkusyjnych  min. perkusji, bębnie, talerzach, djembie. Przedszkolacy bardzo aktywnie brali udział w zajęciach.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi  za poświęcony nam czas.