• Wizyta Mamy Piotra- Fizjoterapeutki

Dodano 28 marca, 2023 przez w Grupa Malinki

28 marca zgodnie z planem doradztwa zawodowego dzieci z grupy Malinki spotkały się z panią Marzeną Kulawinek – mamą Piotrusia, która jest fizjoterapeutą. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem fizjoterapeuty oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia i zabiegi pomaga ludziom chorym. „Malinki” podczas wizyty specjalnego gościa dyskutowały na temat dbałości o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób dbać o prawidłową postawę ciała, oraz jak powinno się prawidłowo oddychać. Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu ćwiczeniach ruchowych, relaksacyjnych oraz oddechowych. Zabawy odbywały się z ciekawymi dla dzieci pomocami. Przedszkolaki były bardzo aktywne i zadowolone. Na zakończenie, Pani Marzenka wręczyła dzieciom kolorowe baloniki oraz przeprowadziła instruktaż prawidłowej postawy ciała. Nie zabrakło również czekoladki na wzmocnienie zmęczonych po ćwiczeniach mięśni. Dziękujemy serdecznie mamie Piotrusia za spotkanie, było dla dzieci bardzo pouczające.