• ZęboweLOVE. Z miłości do zębów

Dodano 30 marca, 2023 przez w Grupa Malinki

30 marca dzieci z grupy Malinki wybrały się do teatru. Celem wycieczki było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki i zachowania w teatrze poprzez udziału w spektaklu, umożliwienie kontaktu ze sztuką poprzez aktywne uczestnictwo, uwrażliwienie na piękno, krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

Spektakl okazał się bardzo interesujący. Historia Profesora Smakowicza z Pychotkowa, który spędzał całe noce w laboratorium, gdzie zajmował się tworzeniem nowych owoców bardzo zaciekawiła dzieci. Profesor w swym portfolio miał już egzotyczne marango, ogródkowe truskagrona i słodkiego bananasa. Mieszkańcy doceniali  jego zdrowe i smaczne, choć nieco zmodyfikowane wynalazki.

Jednak pewnego dnia, kiedy przy straganie Profesora zjawiła się przepiękna nieznajoma, spokojne życie mieszkańców tej magicznej krainy obróciło się do góry nogami. Owładnięty szaloną miłością Profesor, aby trafić do serca urodziwej damy – oczywiście przez żołądek – postanawia skorzystać z pomocy podstępnej Baby Jagi. Profesor jeszcze nie wie, jak zgubny wpływ na pychotkowian będzie miał tajemniczy biały piasek z pustyni Sacharozy…

„ZęboweLOVE” to szalona, bajkowa, muzyczna podróż dla tych małych i tych całkiem dużych. Ze sztuki autorstwa Antoniego Machonia, widzowie nie tylko odkrywają tajniki pracy wróżek zębuszek, ale też dowiadują się dlaczego cukier szkodzi i poznają zasady dbania o zdrowie zębów.