• Przedszkolaki z wizytą w gospodarstwie rolnym

    Dodano 7 czerwca, 2024 przez w Grupa Sówki, Grupa Wiewiórki

    07.06.2024r. przedszkolaki w ramach realizowanego projektu „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” wybrały się na wycieczkę pieszą do gospodarstwa rolnego Państwa Wróbli w Saczynie. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z ciekawą pracą rolnika i wiejskim gospodarstwem, a przez to kształtowanie szacunku do ciężkiej pracy i otaczającej przyrody, z której można czerpać wiele korzyści. Przedszkolaki zwiedzały gospodarstwo rolne, dowiedziały się ciekawych rzeczy o hodowli zwierząt, uprawie roli, jak również widziały hodowlane zwierzęta: kury, byki, świnki, prosiaczki, króliki, pieski. Dzięki takiej obserwacji zwierząt na żywo, dzieci utrwaliły wiedzę. A co najważniejsze miały możliwość bezpośredniego spotkania się ze zwierzętami, co z pewnością było dla nich niezapomnianym przeżyciem.

    Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się bierze mleko albo jajka?”. Dodatkową atrakcją był labirynt z beli słomy oraz zabawy na placu zabaw. Nie zabrakło również poczęstunku dla dzieci. Był to niezwykły dzień pełen uśmiechu i radości.

    Serdecznie dziękujemy Rodzicom Anielki i Wojtusia za zorganizowanie spotkania, gościnność i przekazanie wielu cennych informacji.

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji