W Godzieszach Wielkich przedszkole funkcjonowało od lat 70-tych.

Z każdym rokiem przybywało dzieci, a warunki ich pobytu stawały się coraz trudniejsze. Władze gminy stanęły przed trudnym zadaniem – przyjmować tylko dzieci objęte obowiązkowym przygotowaniem przedszkolnym czy wyjść naprzeciw oczekiwaniom Rodziców i zapewnić miejsca dla wszystkich chętnych maluszków?

Z inicjatywy Wójta Gminy Godziesze Wielkie Józefa Podłużnego oraz Radnych zapadła decyzja o powstaniu nowego budynku.

Prace ruszyły z kopyta – projekt, przetarg na wykonawcę i 1 września 2011 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Publicznego Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich. Organizacyjnie budynek jest przygotowany na przyjęcie 150 dzieci.

Zapraszamy na odwiedziny naszego przedszkola poprzez krótki wirtualny spacer po nim, oraz do wizyty w galerii w której prezentujemy relacje z wydarzeń odbywających się w przedszkolu.