• Drugie śniadanko w wykonaniu „Słoneczek”

Dodano 8 marca, 2017 przez w Grupa Słoneczka

Dzieci z grupy „Słoneczka” samodzielne przygotowały pyszne i zdrowe II śniadanie.  Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem, po czym wszyscy przystąpili do pracy. Dzieci miały do dyspozycji pieczywo, masełko, twarożek, szczypiorek oraz rzeżuchę, która już zazieleniła się w naszej sali. Można śmiało powiedzieć, że przedszkolaki zadanie wykonały doskonale. Kanapki były smaczne i zdrowe. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas przygotowywania posiłków.

Zadowolone z efektów swojej pracy przedszkolaki poczęstowały samodzielnie przygotowanym posiłkiem Panią dyrektor i innych pracowników przedszkola. Dziękujemy Rodzicom za zakup niezbędnych produktów do naszych pierwszych eksperymentów kulinarnych.