• Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu w grupie Słoneczka

  Dodano 15 lutego, 2019 przez w Bez kategorii, Grupa Słoneczka, Mały miś w świecie wielkiej literatury

   

  Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna akcja w ramach  projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Tym razem rozmawialiśmy o Internecie. Temat ważny, bo dotyczy przedszkolaków, które coraz częściej sięgają po telefony, tablety, laptopy… Podczas zajęć rozmawialiśmy o komputerach i sposobach korzystania z nich oraz o Internecie. Próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie co to jest Internet. W rozwiązaniu tego problemu pomógł nam kłębek wełny, przy pomocy którego stworzyliśmy sieć łączącą wszystkie komputery. W ten sposób dzieci dowiedziały się co to jest Internet i w jaki sposób działa. Przedszkolaki najczęściej wykorzystują Internet do oglądania bajek i korzystania z różnego rodzaju gier, jednak sieć internetowa to nie tylko zabawa. Mogliśmy się o tym przekonać oglądając bajkę p.t. Tajemniczy przyjaciel” o owieczce, która zawarła znajomość z nieznajomym przez Internet. Historia ta zakończyła się szczęśliwie, ale dzieci były nią bardzo poruszone. Podsumowując zdobytą wiedzę razem z misiem Miodkiem stworzyliśmy Kodeks Bezpiecznego Internetu.

   

   

   

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji