• Zabawy samogłoskami

Dodano 1 lutego, 2019 przez w Grupa Żabki

W grupie Żabek wprowadzamy symultaniczno-sekwencyjną metodę nauki czytania J.Cieszyńskiej. Zaczynamy naukę czytania od wprowadzenia samogłosek. Dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci dysponują atrakcyjnymi pomocami dydaktycznymi do zabawy z samogłoskami. Są jeżyki, które dzieci karmią jabłuszkami samogłoskowymi, zajączki i marchewki z samogłoskami, kostka do gry, samogłoskowy teatrzyk kukiełkowy. Maluchy łowią rybki z samogłoskami, przeliczają je i nazywają kolory oraz "zjadają" samogłoskowe babeczki. Poprzez zabawę dzieci doskonalą skupienie uwagi, rozwój mowy, spostrzegawczość, sprawność manualną. Pani Arleta dziękuje rodzicom za współpracę.