• Tropiciele wiosny- zabawa obserwacyjna

Dodano 21 marca, 2019 przez w Grupa Wiewiórki

21 marca zaczyna się kalendarzowa wiosna. Tego dnia ostatecznie żegnamy zimę, ciesząc się z nadejścia dłuższych i cieplejszych dni. Przedszkolacy tego dnia usystematyzowali posiadaną już wiedzę o wiośnie i zabawili się w małych obserwatorów. W tym celu dzieci zostały podzielone na dwie grupy badawcze. W każdej z nich, wybrano kapitana który oprócz prowadzenia obserwacji musiał zająć się także wyszukiwaniem ich na  zalaminowanych kartach poszukiwaczy pierwszych oznak wiosny. Po prezentacji wyników otrzymanych na podstawie przeprowadzonych obserwacji i w wyniku zebranych informacji, grupy jednogłośnie doszły do wniosku, że Pani Wiosna zagościła już u nas. Dzieci starały się jak najdokładniej przyjrzeć się poszczególnym środowiskom, nasłuchiwały, wytężały wzrok, a przede wszystkim współpracowały!