• „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

Dodano 27 marca, 2019 przez w Grupa Jeżyki

Dzieci z grupy Jeżyki doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się dobrze odżywiać a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach maluchy wraz z wychowawczynią postanowiły sprawdzić w jaki sposób można zrobić pyszny sok ale bez cukru i sztucznych dodatków. Zanim przedszkolaki przystąpiły do pracy zapoznały się z przyniesionym przez wychowawczynię urządzeniem do robienia soków „sokowirówką”. Dzieci zapoznały się z działaniem „sokowirówki” oraz podstawowymi zasadami higieny i bezpieczeństwa podczas korzystania z takich urządzeń. Następnie dzieci samodzielnie wyciskały sok pod nadzorem wychowawczyni. Po skończonej pracy maluchy delektowały się pysznych sokiem zrobionym z pomarańczy i winogron. Nic nie zastąpi witamin znajdujących się w owocach a w dodatku soku zrobionego z nich własnoręcznie. Sok smakował dzieciom wyśmienicie a pozostały po nim tylko „pomarańczowe uśmiechnięte buźki”.