• Pomocne dłonie

Dodano 11 października, 2019 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

W ramach II modułu „Misiowy wolontariat” dzieci wysłuchały opowiadania pt.”Mały Miś i pomocne dłonie” A. Konefał. W opowiadaniu pojawiło się nieznane dzieciom słowo WOLONTARIAT. Wyjaśnialiśmy, że wolontariat to dobrowolna, bezpłatna praca i pomaganie potrzebującym. Wspólnie ustalaliśmy jakie cechy powinien mieć wolontariusz. Stworzyliśmy z dziećmi drzewo pomocnych dłoni. Gałązki, na których wyrosły kolorowe jesienne liście, to nasze rączki chętne do pomocy. Pod drzewem znajdują się pudełka, do których zbieramy plastikowe nakrętki dla chorej Zuzi. Organizujemy również pomoc dla zwierząt ze schroniska w Kaliszu. Zbieramy karmę dla psów, kotów, koce, ręczniki itp.
    Pomagamy raz i dwa!
    Każdy siłę w sobie ma!