• Święto Lasu

Dodano 17 maja, 2021 przez w Grupa Biedronki, Grupa Jeżyki, Grupa Krasnale, Grupa Malinki, Grupa Skrzaty, Grupa Słoneczka, Grupa Wiewiórki, Grupa Żabki, Grupa Zajączki

Z okazji zorganizowanego w naszym przedszkolu „Święta Lasu” gościliśmy wyjątkowego gościa. Pani Beata Kątna- specjalista służby leśnej ds. edukacji leśnej, przeprowadziła w każdej z grup zajęcia, które miały na celu przybliżyć i upowszechnić dzieciom wiedzę o środowisku leśnym oraz o wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej czyli: odpowiednim i racjonalnym korzystaniu ze wszystkich funkcji lasu, budowaniu zaufania dla działalności zawodowej leśników, zainteresowaniu dzieci pracami prowadzonymi w lesie przez leśników, oraz uświadomieniu konieczności zachowania naturalnych warunków dla całego lasu.  W każdej z grup wychowawcy przeprowadzili też zajęcia o tematyce związanej z lasem i jego środowiskiem, dzieci wykonywały zadania, prace plastyczne, słuchały wierszy i piosenek  o lesie i jego mieszkańcach. Bardzo dziękujemy pani Beacie za poświęcony nam czas. Organizatorem „Święta Lasu” była pani Ewelina Mikołajewska.