• Jesień daje nam owoce i warzywa

Dodano 5 listopada, 2021 przez w Grupa Wiewiórki

W pierwszych jesiennych miesiącach, we wrześniu i w październiku, plony z pól, sadów i ogrodów są zbierane przed zimą. Nieoceniona jest wartość warzyw i owoców dla naszego zdrowia. Dzieci nie zawsze chętnie jedzą warzywa i owoce. W dużym stopniu zależy to od ich przyzwyczajeń żywieniowych. Grupa „Wiewiórki” podjęła wielkie wyzwanie. Przedszkolaki przygotowywały kompot z polskich owoców, szaszłyki owocowe, sałatkę owocową oraz warzywną. Wszystkie te posiłki zostały zrobione przez dzieci samodzielnie. Dzieci próbując nowych smaków obserwują, wymieniają się spostrzeżeniami  w ten sposób wzbogacając swój jadłospis oraz nabywając zdrowych nawyków żywieniowych. Minione dwa tygodnie dały nam wiele okazji do różnorodnych zabaw i wspaniałej twórczej ekspresji  podczas wykonywania różnorodnych dzieł plastycznych.