• Pieczemy pierniczki

Dodano 7 grudnia, 2021 przez w Grupa Słoneczka

Dzieci z grupy „Słoneczka” robiły w przedszkolu pierniki. Najpierw wszystkie dzieci umyły bardzo dokładnie rączki, po czym przystąpiliśmy do pracy. Każde dziecko dodawało kolejny składnik do miseczki, następnie po wyrobieniu ciasta każda grupka otrzymała swój kawałek. I to był właśnie najwspanialszy moment, pora na wykrawanie! W mgnieniu oka powstały piernikowe gwiazdki, ludziki, serduszka, kokardki i wiele innych wspaniałych kształtów. Zapach pieczonych pierników rozchodził się po całym przedszkolu.  Na kolejnych zajęciach dzieci dekorowały swoje wypieki lukrem i kolorową posypką. Potem słychać było tylko mniam.. mniam… Dzieci jednak wykazały się cudowną postawą i przeznaczyły pierniczki na jarmark bożonarodzeniowy. Myślę, że jakiś talerzyk z pierniczkami czeka jeszcze, aż przyjdą Święta;-) Dziękujemy pani Hannie Jarych za upieczenie pierniczków oraz rodzicom za włączenie się w akcję pomocy dla Jagódki.