• Tłusty czwartek

    Dodano 24 lutego, 2022 przez w Grupa Wiewiórki, Mały miś w świecie wielkiej literatury

    24 lutego obchodziliśmy w naszej grupie tłusty czwartek. Dzieci poznały krótką tradycję tego dnia według powiedzenia: „Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, smacznych pączków nasmażyła”. Według dawnych przesądów mówiono, że „Jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, to w życiu nie będzie mu się wiodło”. Pani Gosia przeczytała dzieciom opowiadanie pt. Tłusty czwartek . Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Dzieci degustowały pyszne pączki upieczone przez p. Gosię.

Komentarze zostały wyłączone.
close

error: Zawartość chroniona ! Content is protected !!

Informacja dotycząca ciasteczek (ang. Cookies)
Aby kontynuować przeglądanie stron tego serwisu prosimy o akceptację używania plików cookie.
Aby zmienić preferencje używania cookies należy zapoznać się z więcej informacji