• Witaj Wiosno!

Dodano 21 marca, 2022 przez w Grupa Wiewiórki

Dnia 21 marca  2022 r. tradycyjnie, jak co roku obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Aby tradycji stało się zadość grupę Wiewiórki w przepięknym stroju odwiedziła Pani Wiosna. Tego dnia u każdego przedszkolaka można było znaleźć na ubraniu elementy wiosennych barw: zielony, żółty, fioletowy itp. Podczas wizyty Pani Wiosny przedszkolaki miały okazję wykazać się znajomością pierwszych oznak wiosny. W tym szczególnym dniu dzieci wysłuchały opowiadania A. Borowieckiej pt. „Nowe Zwyczaje”.  Przedszkolaki  poznały obrzędy i zwyczaje związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.  Dzieci chętnie bawiły się przy piosence „Przyszła wiosna”. Na zakończenie dzieci otrzymały od Pani Wiosny grabie.