• Certyfikat uczestnictwa w projekcie „Zabawa sztuką”

Dodano 1 maja, 2023 przez w Grupa Biedronki, Grupa Jeżyki, Grupa Malinki, Grupa Motylki, Grupa Skrzaty, Grupa Słoneczka, Grupa Wiewiórki, Grupa Żabki, Grupa Zajączki

W roku 2022/2023 Publiczne Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich brało udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Zabawa sztuką”, w tym propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi i zgodnie z założeniami pedagogiki Freblowskiej. Głównym celem było tworzenie   przez   nauczycieli   warunków   do   twórczej aktywności dzieci w procesie zabawy, rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno, rozwijanie  postawy  twórczej  dzieci  z  jej  nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością, zapoznanie z różnorodnymi technikami plastycznymi, rozwijanie   zainteresowań   światem   przyrody   poprzez wykorzystywanie dzieł sztuki, doskonalenie umiejętności konstrukcyjnych, rozwijanie  kompetencji  cyfrowych  dzieci  oraz  nauczycieli, w   tym   zainteresowań   związanych   z   kodowaniem i programowaniem. Podsumowując z pewnością można stwierdzić, że projekt jest bardzo dobrym pomysłem stwarzającym warunki do twórczej aktywności.