• Światło proszę! – Czyli kodowanie z latarką

Dodano 24 maja, 2023 przez w Grupa Jeżyki

Zabawy z latarkami i kolorowymi kubeczkami do kodowania, to ostatnio hit przedszkolnych zabaw… spróbowałam połączyć te dwie lubiane aktywności, czyli wprowadziłam latarkę do kubeczkowych budowli. Co z tego wyszło? Bardzo atrakcyjna dla dzieci zabawa… Na papierowej wersji wieży umieściłam obrazki przedstawiające wiosenne kwiaty – obrazki ukazywały się oczywiście dopiero po podświetleniu latarką. Zadanie polegało na ułożeniu wieży z kolorowych z kubków zgodnie z podanym kodem (każdemu z kwiatów przyporządkowałam inny kolor kubka). Dzieci były bardzo zaangażowane w tę aktywność, a ja, obserwując efekty zabawy, wiedziałam, iż mój cel edukacyjny został zrealizowany.

.