• Zakładamy wiosenny ogródek

Dodano 20 marca, 2024 przez w Grupa Malinki

Malinki postanowiły założyć w sali swój „Wiosenny ogródek”. Wszyscy zamienili się w małych ogrodników. Dzieci przygotowały wszystkie potrzebne narzędzia do pracy:  konewkę, doniczki zrobione z butelek plastikowych oraz ziemię, nasionka i cebulki kwiatów. Dzieci mogły samodzielnie wysiać nasiona oraz posadzić cebulki kwiatów do doniczek a następnie podlać nasiona i cebulki. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc doniczki z roślinkami postawiły na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie roślin. Codziennie będziemy pielęgnować nasze ogródki. Czekamy z niecierpliwością na efekt naszej pracy, aż nasze parapety w sali przedszkolnej pięknie się zazielenią.