• Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece

Dodano 15 kwietnia, 2024 przez w Grupa Jeżyki

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. W związku z tym dzieci z grupy Jeżyki odwiedziły szkolną bibliotekę. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Pani bibliotekarka opowiadała dzieciom o tym magicznym miejscu, z wielkim zainteresowaniem maluchy oglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Na koniec spotkania przedszkolaki wypożyczyły swoją pierwszą książkę z bajkami, którą pani będzie czytać codziennie po obiadku. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

.