• Wizyta w zakładzie krawieckim

Dodano 4 grudnia, 2013 przez w Grupa Jagódki, Grupa Żabki

W związku z realizacją tematu tygodniowego „ Ubrania na jesienne chłody-poznajemy pracę krawcowej” dzieci z grupy „Jagódki” i „Żabki” wybrały się do zakładu krawieckiego „HASPOL” w Godzieszach.

Celem wycieczki było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów i zapoznanie dzieci z pracą krawcowej.

Dzieci mogły obejrzeć wygląd i wyposażenie zakładu krawieckiego, zobaczyć sposób działania urządzeń i przyborów jakimi posługuje się krawcowa. Miały możliwość z bliska zobaczyć jak się kroi materiał specjalnym nożem elektrycznym, jak wygląda maszyna do przyszywania guziczków i robienia dziurek.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały w prezencie od pań krawcowych ścinki materiałów, kolorowe guziczki, które zamieściły w wcześniej urządzonym kąciku krawieckim.

Po powrocie z zakładu krawieckiego dzieci bawiąc się zaprojektowały ubrania, które zdobią wnętrze przedszkola.

Oto relacja fotograficzna z tej wizyty:

fot. Nauczyciele przedszkola