• Andrzejki w grupie Słoneczka

Dodano 30 listopada, 2013 przez w Grupa Słoneczka

W piątek 29 listopada „Słoneczka” przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Po zapoznaniu z krótką historią tego obyczaju, dzieci z radością przystąpiły do wróżenia. Zabawa rozpoczęła się od wrzucenia grosika na szczęście do wiadereczka z wodą imitującego studnię i wypowiedzenia zaklęcia „Hokus pokus, czary mary, by życzenia się spełniały, złóżmy dary!”. Następnie przedszkolaki brały udział w zabawach takich jak „Koło szczęścia”, „Kim zostanę w przyszłości”, „Jaki prezent dostanę od Mikołaja”. Dużo śmiechu przyniosła wróżba „Serce”, podczas której dzieci losowały imię przyszłej miłości. Przedszkolaki dowiedziały się również czego powinny się wystrzegać i jak o siebie dbać.
    Nie zabrakło także ustawiania bucików w kierunku drzwi i tradycyjnego lania wosku. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Oto fotorelacja z przebiegu Andrzejek w grupie „Słoneczka”.